JYRAK  |  Udstillinger  |  Killinger til salg  |  Opdræt  |  Medlemsservice  |  Katteracer  |  Betaling til JYRAK  |  Formularer  
  Hjem 
  Du er her:  JYRAK > JYRAK topkatte > Topkatte 2018
 

Bestyrelse
Stambogssekretærer
Stamnavn
Konsulenter
Studiekredse
Medlemsskab af JYRAK
JYRAKs Love og regler
Medlemsfordele
JYRAK topkatte
-- 
Topkatte 2018
Topkatte 2017
Topkatte 2016
Topkatte 2015
Topkatte 2014
Topkatte 2013
Topkatte 2012
Topkatte 2011
Topkatte 2010
Topkatte 2008
Topkatte 2009
Kontakt JYRAK
Spørg bestyrelsen


 
  Medlemsnummer   
  Adgangskode   
     


 
 
Herning 2019

Køb af kattegrus med medlemsrabat

JYRAKs kalender 2019

Kattemagasinet

 



Årets JYRAK Topkatte 2018

Hjerteligt tillykke til årets vindere. Der er præmieoverrækkelse på udstillingen i Hedensted lørdag den 30. marts 2019; vi starter cirka kl. 9,25 inden bedømmelserne går igang, så alle har tid at komme og hente sine præmier.


VOKSNE HANNER


1: Ch Francis Drake af Khartoum; ABY n, 516 points; Bodil Clarin Floto


2: Alba Regia Gellert, BUR d, 514 points; Christina Busch


3: SC DK Lai-An's Special Edition; PER e 21 33, 504 points; Lailah Andersen


4: GIC Apiatif´s Blue Master Mind, BRI a, 502 points; Pia Kjelgaard


5: GIC Mystic Ocean Shaka Loveless, MCO n 09 22, 501 points; Simone Søderberg


VOKSNE HUNNER


1: GIC FI*Dolldesire's Unica JW DVM, RAG a03, 523 points; Anneth Slot


2: Alba Regia BatBee Blue, BUR g, 507 points; Christina Busch


3: SC. DK. Guldal´s Ellie, NFO w, 502 points; Linda Guldal Hansen


4: Elmehøj Belle Fleur, SBI c, 498 points; Lissy Mikkelsen


5: GIC Rebi Cats Elvira Madigan, NFO n 09 23, 496 points; Rikke Tingholm


KASTRAT HANNER


1: SP DK*Thomnille's Samvis DSM, DVM, MCO n 09 22, 518 points; Lotte Crone


2: Wehnert´s Lighthouse , EUR n 22, 514 points; Susanne Wehnert


3: SP DK Catika's Mingus DSM, SOM n, 512 points; Pernille D. Larsen


4: SP Anakhita Dee-Jay, SBI a 21, 504 points; Gitte Johnsen


4: GIP. DK KorZhik's G. Mac Arthur, KBL d 24, 504 points; Jeanette Trillingsgaard


KASTRAT HUNNER


1: GIP FI*Valkokullan Waikiki JW DVM, RAG n03, 518 points; Anneth Slot


2: Int Ch, Int. Pr. S*Abraxas MoneyPenny JW DSM, PER f, 517 points; Lentte Nielsen


3: NW SC GIP Nuance´s Zaga DVM DSM, SBI a, 512 points; Linda Grøtner Nielsen


3: SP & CH FI*Dewdrop's Fan Chaluay DSM DVM, KOR, 512 points; Marie Paulsen


4: GIP GIC Bestcats Incredible Illusion DSM, OSH fs, 511 points; Pernille Pedersen


UNGDYR HANNER


1: N Diadems Christmas Marshmallow JW, RAG n03, 411 points; Karen Kalmayer Jaquet


1: Allegrieas von der Bernsteinküste JW, NFO d 09 23, 411 points; Jane & Flemming Vorbeck


1: Dan-Queen Lotus JW, NFO a 03 23, 411 points; Dorthe Ellgaard


2: Olivier Orloffa de Kaaba JW, BUR n, 410 points; Christina Busch


2: SE* Torfskatten´s Perfect Day JW, NFO w64, 410 points; Linda Guldal


UNGDYR HUNNER


1: Nadikat`s Miss Soffi JW, BUR f, 410 points; Anne-Grethe Ting Skou


2: DK*Maine Malawi's Agnes, RAG n03, 409 points: Anneth Slot


2: Mary Read af Khartoum, ABY n, 409 points; Bodil Clarin Floto


3: Maine Malawis Pnina Tornai, RAG a03, 406 points; Karen Kalmayer Jaquet


4: DK DeliCat's Cupcake, NFO d03 23, 400 points; Rikke Thingholm Hansen


HUSKATTE; HAN og HUN


1: Karlsson, 504 points; Maj-Brit & Ejgil Nielsen


1: Pippi, 509 points; Maj-Brit & Ejgil Nielsen