JYRAK  |  Udstillinger  |  Killinger til salg  |  Opdræt  |  Medlemsservice  |  Katteracer  |  Betaling til JYRAK  |  Formularer  
  Hjem 
  Du er her:  Udstillinger > Nørresundby 2022 > Dommerfordeling
 

Nørresundby 2022
-- 
Dommerfordeling
Overnatning
Tilmelding
Lørdag aften
Tilmelding JYRAK udstilling
Kommende JYRAK udstillinger
Tidligere udstillinger
Steward
Fremvisninger
Kokardestand
Udstillingskalender
Første gang
Hvad sker der på en udstilling
Gæst på en udstilling
Dyrlægekontrol
Farvebedømmelse / kontrolklasse
Betaling af udstilling
Restance - udstilling
Tilmelding udland
Udstillingsregler (kort)


 
  Medlemsnummer   
  Adgangskode   
     


 
 
Køb af kattegrus med medlemsrabat

JYRAK Topkatte

Kattemagasinet

 



Dommerfordeling HEDENSTED 2021

Dommerfordeling til HEDENSTED er nu klar.
Den er som sædvanligt med forbehold for fejl foran skærmen og kat på tastaturet! Ændringer i fordelingen sker KUN, hvis der er tale om tastefejl!
Spørgsmål? Du er velkommen til at kontakte os på show@jyrak.dk




LØRDAG:

3 generationer: Britta Busse

Kategori 1:
Bette Lind med dommerelev Juanjo Martinez: PER f, f 02 62, g 03, RAG a 04, n 21, a 03, SBI b, c 21
Laura Burani med dommerelev Juanjo Martinez: EXO d 02 21 62, PER n, d, e 02 62, a 03 22, RAG a 21, n 03, g 03, n 03 21, n 04, c 04, e 04, n 04 21, a 04 21, SBI a 21
Ali Wittich: EXO f 22, g 22, d 24, e 03, PER g, n 22, a 02 62, d 02 62, g 02 62, b 03 22, RAG n, a, f 04, SBI n, a, c
Dorte Kaae: VET
Britta Busse: KULD

Kategori 2:
Dorte Kaae: MCO 2, 6, 7, NFO 7, 9
Steven Jones: MCO 5, NFO 3, 4, 5
Bette Lind: MCO 9, NFO 2, 6, SIB 2
Marta Zimianska: MCO 3, NFO 8, SIB 3, VET, PEN
Britta Busse: MCO 1, 4, 8, SIB 1, 6, 8, TUA 8, KULD

Kategori 3:
Kaisa Savolainen: BEN n 24, BLH ay 21 33, BSH n, o, ny 11, n 24, BUR n, KBS 1, OCI o 24, os 24, VET
Laura Burani: BEN n 24 32, BLH ns 11, BSH e, g, o 24, BUR b, h, KBL 2, KOR, OCI b 24
Nathalie Smits-Peelen: BSH c, ns 11, BUR d, g, KBL 1, OCI c 24, bs 24
Anna Wijbrands: BEN n 24 33,BLH ny 11, BSH a, o 22, b 24, BUR j, KBL 4, OCI n 24, p 24, PEN
Britta Busse: KULD

Kategori EUR - Breed BIS
Kaisa Savolainen: EUR f 22, ns 22, fs 24
Nathalie Smits-Peelen: EUR n 22, f 24, x
Anna Wijbrands: EUR ns, a 22, d 22, e 22, g 22, a 23, n 24, as 22, ds 22, es 22, fs 22

Kategori 4:
Ali Witich: ABY n, CRX 4, DRX 3, 5, 6, OSH n, ns 24, ns 25, d 02 21, SIA w 67, c, n 21, SOM n
Nathalie Smits-Peelen: ABY o, DRX 1, 4, JBT f 02 62, OSH w 63, fs, n 24, n 03, d 03 24, OLH bs 03
Steven Jones: ABY a, ns, ps, DRX 9, OLH fs 25, OSH b, a 24, b 03, SIA n, a, b 03 21, SPH 1,5
Britta Busse: VET
Dorte Kaae: PEN

HUSKATTE
Dorte Kaae: Hanner
Britta Busse: Hunner


SØNDAG:
3 generationer: Steven Jones

Kategori 1:
Ali Wittich: EXO e, d 02 21 62, PER f 02 62, g 02 62, c 33, RAG a 03, SBI a 21, VET, PEN, KULD
Marta Zimianski med dommerelev Juanjo Martinez: EXO f22, a 21 33, PER d, g, d 02 62, e 02 62, RAG n 03, g 03, a 04, f 04, SBI a, c 21
Nathalie Smits-Peelen: EXO n 22, e 03, PER n, n 22, g 03, a 03 22, b 33, RAG a, n 21, c 04, SBI n, b
Bette Lind: med dommerelev Juanjo Martinez EXO g 22, d 24, PER a 33, f 33, RAG a, a 21, n 03 21, n 04, e 04, n 04 21, a 04 21, SBI c

Kategori 2:
Ali Wittich: MCO 2, 4, 6, 9, NFO 9, TUA 8
Marta Zimianska: MCO 8, NFO 3, 4, SIB 8
Steven Jones: MCO 3, NFO 2, 6, 8
Bette Lind: MCO 5, 7, NFO 5, 7, SIB 3
Laura Burani: VET, PEN

Kategori 3:
Nathalie Smits-Peelen: BSH n, a, b 24, BUR h, EUR g 22
Laura Burani: BEN n 24, BSH n 24, a 33, BUR j, EUR n 24, ns 22, as 22, fs 22, OCI n 24, bs 26
Anna Wijbrands: BSH g, o, ns 11, BSH 22 62, BUR n, g, KBL 2, KBS 1, 3, OCI c 24, o 24, os 24 VET
Kaisa Savolainen: BEN n 24 33, BSH c, p, BUR b, EUR n 22, KBL 1, 4, KOR, OCI b 24, p 24, PEN

Kategori 4:
Laura Burani: ABY n, ns, ps, CRX 4, DRX 1, 3, OLH fs 25, b 03, OSH d 03 24,SIA n
Nathalie Smits-Peelen: ABY a, DRX 6, 9, OSH b, SIA c, b 03 21, SPH 5
Steven Jones: ABY o, DRX 4, 5, JBT f 02 62, OLH bs 03, OCH n, n 24, ns 25, SIA n 21, SOM n, VET

HUSKATTE:
Kaisa Savolainen: Hanner
Anna Wijbrands: Hunner

Klasseændring? Bedes meddelt senest mandag inden udstillingen på show@jyrak.dk. Klasseændringer, der først melder sig lørdag morgen i sekretariatet, koster kr. 50,-! Dette for at undgå for lang ventetid om morgenen med ting, som sekretariatet kan lave færdigt, inden udstillingen starter :-)


Gældende på alle andre udstillinger: Katte, der lørdag bliver færdig i en klasse og derfor skal skifte klasse søndag, er selvfølgelig fritaget for gebyret - men kom alligevel venligst allerede lørdag eftermiddag, så vi også kan få en glidende start søndag morgen. På forhånd tak!

Gebyret er vedtaget af Felis Danica på FU møde 16. august 2009 med mulighed for igangtræden fra 1. januar 2010.



***************************
Chef steward: Flemming Vorbeck