JYRAK  |  Udstillinger  |  Killinger til salg  |  Opdræt  |  Medlemsservice  |  Katteracer  |  Betaling til JYRAK  |  Formularer  
  Hjem 
  Du er her:  Udstillinger > Brædstrup januar 2023 > Dommerfordeling
 

Brædstrup januar 2023
-- 
Dommerfordeling
Overnatning
Tilmelding
Tilmelding JYRAK udstilling
Kommende JYRAK udstillinger
Tidligere udstillinger
Steward
Fremvisninger
Kokardestand
Udstillingskalender
Første gang
Hvad sker der på en udstilling
Gæst på en udstilling
Dyrlægekontrol
Farvebedømmelse / kontrolklasse
Betaling af udstilling
Restance - udstilling
Tilmelding udland
Udstillingsregler (kort)


 
  Medlemsnummer   
  Adgangskode   
     


 
 
GF 2023 NY!

Topkatte 2022 tilmelding

Killingekøber medlemsskab

JYRAK Topkatte

Kattemagasinet

 



Dommerfordeling BRÆDSTRUP 2023

Dommerfordeling til BRÆDSTRUP er nu klar.
Den er som sædvanligt med forbehold for fejl foran skærmen og kat på tastaturet! Ændringer i fordelingen sker KUN, hvis der er tale om tastefejl!
Spørgsmål? Du er velkommen til at kontakte os på show@jyrak.dk



LØRDAG

Kategori 1; Best of Best v. Marta Zimianska
Aina Hauge: PER e 21 33, RAG d, a 21, a 03, n 03 21, a 04, SBI a, c, c 21
Marta Zimianska: EXO e 22, PER c 33, RAG f 03, a 03 21, d 04, e 04, n 04 21, SBI n, b, a 21
Ulrike Wahl: EXO d, d 01 21 62 PER n, RAG n, a, n 03, n 04, f 04, SBI n 21, VET, PEN
Inge Nord: EXO d 22, f 22, g 02 62, PER f, b 33, KULD



Kategori 2; Best of Best v. Ulrike Wahl
Steven Jones: MCO 2, 7, NFO 4, 8, PEN
Ulrike Wahl: MCO 4, 5, 6, 9, NFO 3, 5, KULD
Marta Zimianska: MCO 3, 8, NFO 6, 7, VET



Kategori 3; Best of Best v. Aina Hauge
Dorota Szadurska: BEN n 24, BUR n, EUR d 22, as 22, fs 22, KBL 1, 2, OCI c 24, o 24
Aina Hauge: BEN n 24 33, EUR a 22, f 22, ns 22, KBS 3, KOR, OCI b 24, PEN
Adrian Alexandru Dragota: BUR b, c, e, EUR n 22, KBL 4, MAN, OCI n 24
Nathalie Smits-Peelen: VET
Steven Jones: KULD
*****
Pauline Kröger Stokhof: PARALLELBEDØMMELSE BSH a, EUR n 22, EUR ns 22, OCI b 24
*****



BREED BIS BRITER; Best of Best v. Nathalie Smits-Peelen
Nathalie Smits-Peelen: BSH a, ns 03 22
Adrian Alexandru Dragota: BLH e, ns 11, BSH c, g, ny 11, ay 11, o 22, ns 22 64, ns 24 64, f 03
Dorota Szadurska: BLH ny 11, ny 21 33, BSH n, e, o, p, b 22, c 24, n 03, b 03
Steven jones: BLH d, b 24, BSH d, ns 11, o 24, n 33, f 02 62



Kategori 4; Best of Best v. Dorota Szadurska
Adrian Alexandru Dragota: DRX 5, 6, OSH b, n 25, b 03, SIA a 21, SOM n, SPH 5
Dorota Szadurska: ABY n, a, DRX 3, OSH ns 24, SIA n 21, VET



HUSKATTE
Marta Zimianska: Hanner
Inge Nord: Hunner




SØNDAG

Kategori 1; Best of Best v. Steven Jones
Aina Hauge: EXO a, d, n 23, PER g 02 62, d 02 21 62, RAG n 03, a 03 21, d 04, e 04, SBI n 21, a 21
Steven Jones: EXO d 22, e 22, f 22, PER fs, d 02 62, c 33, RAG n, n 04 21, SBI n, c 21, VET
Nathalie Smits-Peelen: EXO d 01 21 62, PER f 22, b 33, e 21 33, RAG d, a 03, f 03, n 03 21, f 04, SBI b, KULD
Marta Zimianska: EXO g 02 62, PER n, f, RAG a, a 21, n 04, a 04, SBI a, c



Kategori 2; Best of Best v. Marta Zimianska
Dorota Szadurska: MCO 3, 5, NFO 4, 6
Aina Hauge: MCO 4, 6, 8, 9, NFO 2, 3, 7, VET
Marta Zimianska: MCO 2, 7, NFO 5, 8



Kategori 3; Best of Best v. Nathalie Smits-Peelen
Adrian Alexandru Dragota: BEN n 24 33, BSH a, n 24, n 03, ns 03 22, BUR n, EUR a 22, d 22, ns 22, fs 22, KBL 2, OCI c 24, o 24
Nathalie Smits-Peelen: BEN n 24, BSH d, ns 11, c 24, ns 22 64, b 03, EUR n 22, as 22, KBS 3, OCI n 24
Dorota Szadurska: BLH e, BSH g, ns 24 64, BUR b, e, g, EUR f 22, KOR, MAN, OCI b 24, KULD
Steven Jones: VET, PEN



Kategori 4; Best of Best v. Adrian Alexandru Dragota
Steven Jones: ABY a, DRX 3, 5, OSH b 03, SIA n 21, SOM n, SPH 5, VET
Dorota Szadurska: DRX 6, OSH a, OSH a 24, SIA a, a 21, b 03
Adrian Alexandru Dragota: ABY n, OSH n 25, SIA b, b 03 21



HUSKATTE
Marta Zimianska: Hunner
Adrian Alexandru Dragota: Hanner
Aina Hauge: VET



Klasseændring? Bedes meddelt senest mandag inden udstillingen på show@jyrak.dk. Dette for at undgå for lang ventetid om morgenen med ting, som sekretariatet kan lave færdigt, inden udstillingen starter :-)


Gældende på alle andre udstillinger: Katte, der lørdag bliver færdig i en klasse og derfor skal skifte klasse søndag; kom venligst allerede lørdag eftermiddag, så vi også kan få en glidende start søndag morgen. På forhånd tak!




***************************
Chef steward: Flemming Vorbeck